O nás

Fond ohrožených dětí působí v Chomutově již od roku 2004. Nejprve provozoval terénní sociální službu a po dvou letech získal prostory na sídlišti Kamenná, kde zrekonstruoval dvě bytové jednotky. Tím mohl být v roce 2006 zahájen provoz Klokánku v Chomutově.
Rychle se ale ukázalo, že kapacita původního zařízení není dostatečná a proto byla následnou rekonstrukcí budovy na Kamenném Vrchu rozšířena kapacita na 4 byty.
Klokánek na Kamenném vrchu v Chomutově zahájil svoji činnost v listopadu 2009. Následně se podařilo získat finanční prostředky z nadace Pomozte dětem (Kuře) při České televizi. O finančním daru z nadace Pomozte dětem, byl natočen šestiminutový dokument, který je ke zhlédnutí na:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10391987991-kde-penize-pomahaji/212522162210006-fond-ohrozenych-deti/

Rekonstrukce byla náročná, ale nakonec vzniklo 5 bytů pro 20 dětí. V jedné části se samostatným vchodem jsou 2 byty + kanceláře a návštěvní místnost, která slouží k pravidelným poradám zaměstnanců, pro návštěvy a pro doučování dětí. Ve druhé části se samostatným vchodem jsou 3 byty, velká herna, která slouží také jako interní mateřská školka, dále sušárna a skladové prostory.

O děti se v pravidelných týdenních intervalech starají 2 týdenní tety, které se vždy střídají na jednom bytě.